وقوع اولین حادثه چهارشنبه سوری 90

چهارشنبه 24 اسفند 1390  02:12

نوع مطلب :اخبار روز ،

وقوع اولین حادثه چهارشنبه سوری 90
به گزارش باشگاه خبرنگاران: در اولین حادثه چهارشنبه سوری، فردی در منزل خود در حالی که مشغول ساخت مواد منفجره بود دچار حادثه شد و دو انگشت دست چپ خود را از دست داد که تکنسین های اورژانس115 تهران پس از رسیدن و انجام اقدامات اولیه پزشکی مصدوم را به همراه انگشتان قطع شده به بیمارستان امام خمینی(ره) انتقال دادند. - معاون آموزش اورژانس کشور با اعلام این خبر، توصیه هایی را برای کمک به مصدومین قبل از رسیدن نیروهای امدادی، ارائه داد. - فرهاد رضوانی معاون آموزش اورژانس کشور گفت: در مواجهه با فردی که لباسش آتش گرفته باید ابتدا لباس را خاموش کرده و آن ها را از بدن بیمار خارج کرده و قسمت هایی از لباس را که ... به تن مصدوم چسبیده قیچی كنند.

وی افزود: بهتر است ساعت،‌ گردنبند، دستبند،‌ انگشتر،‌ كمربند و كفش های مصدوم را در آورده و ناحیه سوخته را با آب سرد شست و شو دهند و بدین طریق آن را خنك كنند.

دكتر رضوانی تأكید كرد: در صورت آسیب به چشم و یا پلك ها باید از مالیدن آن ها خودداری كرده و با استفاده از یك لیوان یا مقوائی كه به شكل مخروط درآورده اند، چشم مصدوم را بپوشانند.
وی تصریح كرد: نیازی به گذاشتن دستمال،‌ پنبه و یا گاز روی چشم نیست و توصیه می شود در صورت وجود جسم خارجی از دستكاری آن بپرهیزند همچنین چشم ها را شستشو ندهند زیرا فشار آب ممكن است، آسیب بیشتری به چشم وارد كند.

معاون آموزش اورژانس خاطرنشان كرد: پس از برخورد با مصدوم و انجام كمك های اولیه باید با ۱۲۵ تماس گرفته و توصیه می شود قبل از رسیدن نیروهای امدادی، مواد غذائی و داروهای مسكن مصرف نكنند زیرا در صورت نیاز به عمل جراحی، خوردن و آشامیدن انجام عمل را به تعویق می اندازد.

نوشته شده توسط: میلاد | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

برچسب ها: عکسهای دلخراش چهارشنبه سوری ۹۰ ، حوادث چهارشنبه سوری ۹۰ ، لفات چهارشنبه سوری ۹۰ ، اتفاقات چهارشنبه سوری ۹۰ ، مصدومین چهارشنبه سوری ۹۰ ، خبرهای چهارشنبه سوری ۹۰ ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic